kolektory słoneczne-pomoc

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
Linder21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09/11/2015 10:10:16

Re: kolektory słoneczne-pomoc

Post autor: Linder21 »

Kiedyś przeliczaliśmy to z ojcem i wyszło, że raczej się nie opłaci. Zbyt duże koszty i zbyt wiele lat zwrotu bo około 15..
hanianow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 17/11/2015 12:17:48

Re: kolektory słoneczne-pomoc

Post autor: hanianow »

To zależy, jeśli uda się uzyskać dotację, a masz spory dom w którym mieszka kilka osób, to się opłaca. Ale oczywiście na zwrot inwestycji trzeba poczekać.
andzia3606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 20/01/2016 18:30:49

Re: kolektory słoneczne-pomoc

Post autor: andzia3606 »

:lol:
franekbudowniczy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 10/11/2015 11:38:17

Re: kolektory słoneczne-pomoc

Post autor: franekbudowniczy »

Dobrej jakości kolektory słoneczne, kotły ciepła oraz grzejniki znaleźć możesz na stronie http://www.sjsgroup.pl/ Kupowałem u nich właśnie kolektory, a siostra elementy do ogrzewania podłowego - jesteśmy zadowoleni :0
Awatar użytkownika
Siwy61124
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11/02/2016 22:04:08

Re: kolektory słoneczne-pomoc

Post autor: Siwy61124 »

hanianow pisze:To zależy, jeśli uda się uzyskać dotację, a masz spory dom w którym mieszka kilka osób, to się opłaca. Ale oczywiście na zwrot inwestycji trzeba poczekać.
Wszystko rozbija się o pieniądze. One wymuszają na nas pewne działania. Niemniej jednak, jeżeli ma się ich dość dużo to warto zaopatrzyć się w kolektory słoneczne.
Awatar użytkownika
baltazzar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16/02/2016 18:55:48

Re: kolektory słoneczne-pomoc

Post autor: baltazzar »

Robiąc całość na swój koszt nie jest to opłacalne. W zeszłym roku było dofinansowanie na montaż i wtedy staje się to opłacalne.
Kruki wszędzie są czarne.
ehej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 01/04/2016 01:09:15
Kontakt:

Re: kolektory słoneczne-pomoc

Post autor: ehej »

Musisz ubiegać się o dotację to racja
marika55
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 03/04/2016 22:16:12

Re: kolektory słoneczne-pomoc

Post autor: marika55 »

Przy okazji warto też zadbać o oszczędność energii w domu. Ocieplenie, okna, itp... :)
umberto pisze:Drodzy Internauci. Liczę na waszą pomoc Chcę zaopatrzyć swój dom w dobre kolektory słoneczne. Proszę o wskazówki.
Cassie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28/08/2015 14:31:28

Re: kolektory słoneczne-pomoc

Post autor: Cassie »

o solarach wiem niewiele, tyle co wyczytane, ale można podpytac u mojego wykonawcy, bo własnie kończą działania. http://systemysolarne.co im wiecej spytasz, tym więcej dowiesz sie,
moniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14/04/2016 11:52:35

Re: kolektory słoneczne-pomoc

Post autor: moniek »

kolektory obniżają koszty CWU, ale równie dużo można uzyskać kupując opał na zimę w odpowiednich miejscach. I tu z pomocą przychodni artykuł o tym jakie cechy powinien mieć dobry opał http://www.pomyslnadom.pl/ogrzewanie/ja ... 32922.html chwila czytania i oszczędzamy na wydatkach
ODPOWIEDZ