ciekawa architektura...

Dyskusje na temat wszystkiego co związane ze znanymi budowlami lub architekturą miejską.
Awatar użytkownika
kieszok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 19/12/2017 13:28:40
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: ciekawa architektura...

Post autor: kieszok »

Ja ogólnie jestem zafascynowany architekturą w Rzymie. Przecudowna!
piotrekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21/12/2017 12:22:01

Re: ciekawa architektura...

Post autor: piotrekk »

Faktycznie, jest na co popatrzeć!
______________________________
http://rzeszow.mojamalaojczyzna.pl/
karolki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30/01/2018 13:50:10

Re: ciekawa architektura...

Post autor: karolki »

Nowa filharmonia w Szczecinie to kawał ciekawej architektury, polecam przejrzeć zdjęcia. Poza tym charakterystyczne miasto w Bejingu, Akropol, Koloseum, Sagrada Familia - długo by wymieniać, bo jest dużo budowli wartych uwagi na świecie. Czy to budynki o zwyczajnym przeznaczeniu czy święte, każde ma ciekawe rozwiązania, których w zwykłych domach się nie uświadczy.
jjusti18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28/07/2017 11:05:12

Re: ciekawa architektura...

Post autor: jjusti18 »

Co do ciekawych propozycji w budownictwie możemy również sporo zaobserwować na blogu https://dariuszstasik.com/ . Nie chodzi tutaj oczywiście o budowę domów, lecz czegoś więcej- a mianowicie Smart City. Warto zapoznać się z tą stroną i dowiedzieć się jak w przyszłości będą wyglądać inteligentne miasta. Czym się będą charakteryzować? I czy faktycznie ludzie będę szczęśliwi w takim miejscu.
milka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29/10/2015 17:29:28

Re: ciekawa architektura...

Post autor: milka »

Mi się podobają budynki o unikatowej elewacji, zwłaszcza nowoczesnej. Nie wiem czy mieliście okazję być w Legionowie w Arenie, jeśli nie to polecam obejrzeć zdjęcia. Z tego co się zorientowałam na zewnątrz zostały użyte płyty warstwowe Kingspan. One to naprawdę są bardzo uniwersalne, pasują praktycznie do każdej architektury, nieważne jak bardzo skomplikowana by nie była :)
ODPOWIEDZ