Najwyższa kiedykolwiek wzniesiona konstrukcja na świecie

Dyskusje na temat wszystkiego co związane ze znanymi budowlami lub architekturą miejską.
Grossiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22/07/2007 12:19:56

Post autor: Grossiaczek »

Witam!

Od razu przepraszam za odkopanie tematu.

Zafascynowała mnie ostatnio ta budowla i trochę szkoda że już jej nie ma, bo na pewno była dumą polskich inżynierów.
Znalazłem w sieci 5 filmów na jej temat. O budowli jeszcze przed runięciem i po opowiada inż Zygmunt Grzelak, kierownik tego obiektu. W jego komentarzach po katastrofie widać wyraźnie że kochał swoją pracę, mówi o tym z dużym przejęciem. Jest również przedstawiona ekspertyza i prawdziwe powody runięcia masztu przez inżynierów Politechniki Warszawskiej.
Zapraszam do oglądania:
http://www.toky.it/video_amatoriali_pla ... v=wysokosc
ppp111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27/07/2007 14:08:41
Lokalizacja: W-wa

Post autor: ppp111 »

Ja mam pewno duzo wiecej lat niz wielu z tutejszych autorow i pamietam, jak kiedys pod koniec lat 70-tych pojechalismy z rodzicami specjalnie w drodze z wakacji znad morza przez okolice Gabina aby zobaczyc maszt... i akurat zrobilo sie tak mgliscie, ze tylko widzielismy, ze w Konstantynowie przejezdzamy obok RCN.... I dalej mleko. Pamietam jak dzis. I w ten sposob starcona zostala jedyna okazja.

O runieciu dowidzialem sie mieszkajac za granica - i bylo mi szkoda.

Miesiac temu jechalem znowu przypadkowo przez Gabin (pierwszy raz od 30 lat...) i nie zdawalem sobie sprawy, ze mozna wejsc i cos obejrzec.

A straznicy nie maja pretensji o to chodzenie po terenie?

Co do odbudowy - to tak sobie mysle, ze nawet jakby sie odbudowalo, to niezaleznie od wysokosci nie bedzie mialo takiego romantyzmu jak ta budowla z czasow PRL (powaznie !). To nie bedzie dzielo inzynierskie, a tylko narzedzie do nadawania.... :( Bo atmosfera lat 70-tych nie da sie odtworzyc. W tym sensie strata masztu jest bezpowrotna.
Tadekmaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31/08/2006 10:05:20
Lokalizacja: Warszawa

maszt radiowy

Post autor: Tadekmaj »

Uważam ze miałem to niebywałe szczęście zwiedżić ten ośrodek nadawczy w Konstantynowie, w czasach świetności tego obiektu.Oczywiście największe wrażenie robił potężny niebotycznej wysokości maszt radiowy. Pozwolono nam podejść nie malże pod samą podstawę masztu, bo akurat trwała przerwa konserwacyjna radiostacji i maszt nie emitował programu radiowego. Nie samowity widok i respekt przed tą ogromną konstrukcją. Jestem po dziś dzień pełen uznania dla ludzi którzy coś takiego zbudowali.Oczywiście ze szkoda, ze tego masztu już nie ma i smutek ogarnia, jak oglada się to miejsce gdzie ta najwyższa na swiecie budowla stała. :(
resist10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23/08/2008 23:45:04

Post autor: resist10 »

http://picasaweb.google.pl/masabaj/2007 ... 8M19741991

Kilka fotek z wizyty na terenie RCN.
W przygotowaniu zdjęcia z wnętrza budynków RCN.
Awatar użytkownika
Drumel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21/01/2016 19:57:54

Re: Najwyższa kiedykolwiek wzniesiona konstrukcja na świecie

Post autor: Drumel3 »

Fajna sprawa. Od zawsze interesowałem się najwyzszymi budynkami na świecie. Aktualnie budują budynek na 1002m .
Prawdziwi czarodzieje nigdy nie zdradzają swoich sekretów.
marika55
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 03/04/2016 22:16:12

Re: Najwyższa kiedykolwiek wzniesiona konstrukcja na świecie

Post autor: marika55 »

Najwyższe budynki świata robią wrażenie, szczególnie gdy stanie się bardzo blisko i popatrzy w górę. Zabawne jest, gdy nie widać końca budynku przez np. mgłę.
ragerian87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10/08/2015 15:37:20
Kontakt:

Re: Najwyższa kiedykolwiek wzniesiona konstrukcja na świecie

Post autor: ragerian87 »

Bardzo piękne te najwyższe konstrukcje na świecie, przypadły mi do gustu. Jeśli chodzi tak samo o niezłe wykończenia wnętrz to ostatnio wpadłem na wyśmienity blog w tym zakresie, mowa tutaj o http://www.porady-wykonczenia.pl/ opisują niezłe porady dotyczące wykończeń mieszkań, sami poczytajcie i się przekonajcie !
grzes556
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 09/11/2016 17:10:26

Re: Najwyższa kiedykolwiek wzniesiona konstrukcja na świecie

Post autor: grzes556 »

No blog jest naprawde świetny, warto zajrzeć.
Aga30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14/11/2016 14:16:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najwyższa kiedykolwiek wzniesiona konstrukcja na świecie

Post autor: Aga30 »

Ten budynek wyrósł w fasolki i strach dotrzeć na szczyt i wpaść na innego olbrzyma. :roll:
ODPOWIEDZ