Najwyższa kiedykolwiek wzniesiona konstrukcja na świecie

Dyskusje na temat wszystkiego co związane ze znanymi budowlami lub architekturą miejską.
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Najwyższa kiedykolwiek wzniesiona konstrukcja na świecie

Post autor: Łukasz-O »

Zapraszam do dyskusji na temat najwyższego masztu radiowego który mieścił sie w Konstantynowie koło Gąbina i Płocka. Miał 646,38m.
Jak na razie ten rekord nigdy nie został pobity. Niestety maszt nieistnieje juz od 15 lat.
Pozdrawiam sympatyków tej konstrukcji
kargul.x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26/08/2006 16:29:03

Post autor: kargul.x »

Popieram pomysł kolegi, mam nadzieję że zainteresowani się znajdą. Bardzo mało ludzi pamięta o tym maszcie albo w ogóle nie wie, że taki istniał. Każdy powinien to wiedzieć, w końcu Polska była w czymś najlepsza na świecie.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć:
http://www.ols.vectranet.pl/~kargul/maszt/
Serwer niestety czasami dość wolno działa ale nie mogę na to nic poradzić.
Awatar użytkownika
Bastion_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 13/08/2006 21:54:00
Lokalizacja: Lubań

Post autor: Bastion_ »

Fajna Galeria Kolego , duzo zdjec , umiesc to na innych stronach bo o te zdjecia , tego masztu to sie pozabijaja. nie naprawde duzy popyt na te fotki jest, Pozdro
WTC Theory....
Awatar użytkownika
GN`R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12/08/2006 15:39:17
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: GN`R »

część tych zdjęć ewidentnie wygląda na stopklatki z filmów o maszcie... a ja (i pewnie nie tylko ja) czekam aż w końcu filmy dot. masztu będą w jakiś spoób do zdobycia. Może w końcu poprzez to forum znajdzie się ktoś, kto jest w posiadaniu takich filmów i byłby w stanie je udostępnić innym?
Tradycyjnie pozdrowienia dla sympatyków masztu w Konstantynowie pod Gąbinem... oczywiście tego masztu już nieistniejacego.
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

RCN Konstantynów

Post autor: Łukasz-O »

To że zdjęcia są zrobione na zasadzie stop klatki to chyba nic złego.
Jest kilka filmów o maszcie jeden za czasów jak radiostacja jeszcze żyła i dwa po upadku: "Emocje i fakty" z 1991r i "Wokół masztu" z 1992r i parę wzmianek np. w Kronice Filmowej.
Jeżeli kolega GN`R jest zainteresowany filmem to możemy sie jakos dogadać :wink:
Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
GN`R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12/08/2006 15:39:17
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: GN`R »

Oczywiście, że to nic złego! Wprost przeciwnie: w końcu jakieś nowe zdjęcia masztu. A stopklatki z filmów świadczą o tym, że ktoś filmy posiada! I mozna się potargować... ale to już na meila.
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Post autor: Łukasz-O »

GN`R pisze:Oczywiście, że to nic złego! Wprost przeciwnie: w końcu jakieś nowe zdjęcia masztu. A stopklatki z filmów świadczą o tym, że ktoś filmy posiada! I mozna się potargować... ale to już na meila.
A zatem spór o klatki zażegnany! Źle sie z kolegą zrozumiałem :oops: .
Tadekmaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31/08/2006 10:05:20
Lokalizacja: Warszawa

budowle.

Post autor: Tadekmaj »

:shock: Chciałem zauwazyć drodzy panowie a moze i panie ze jeszcze był w całości poświecony masztowi w Konstantynowie jeden z odcinków programu '' Sonda ''.Moze ktoś z was wie jak się nazywał ten odcinek i kiedy był emitowany w TVP. Bo być moze uda się coś zrobic aby zdobyć ten materiał filmowy zresztą bardzo ciekawy i lepiej zrobiony od '' Kwantu''
pod tym wzgledem ze realizatorzy tego programu mieli możliwość wiechania windą na sam szczyt masztu. Pozdrawiam.
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Post autor: Łukasz-O »

Wielę odcinków programu Sonda zostało skasowanych, wiem że kiedyœ była albo i dotej pory jest możliwoœc kupna kaset VHS z nagraniami niektórych odcinków. Jeżeli będę miec tytuł odcinka albo datę emisji moge sprawdzić czy takie nagranie istnieje.
TVP nie puści publicznie cyklu odcinków Sondy z racji tego że nie ma praw autorskich które dziś należš do rodziców tragicznie zmarłych twórców programu ( tak sie niedawno dowiedziałem).
Pozdrawiam sympatyków masztu
Tadekmaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31/08/2006 10:05:20
Lokalizacja: Warszawa

najwyższa

Post autor: Tadekmaj »

:shock: Mam pytanie odnośnie filmu pt. Wokół masztu.Czy ten film był bardziej poświęcony problemowi związanego z odbudową zniszczonego masztu.Pamietam ze jakiś oglądałem w telewizji gdzie wypowiadali się osoby zaangażowane w tym aby nie dopuścic do odbudowy masztu.
Chodziło o to. Jak bardzo maszt im szkodził na zdrowie.Wypowiadał się też w tym filmie i odpierał zarzuty protestujących, ówczesny kierownik radiostacji p. Grzelak.
A tak na marginesie, i to jest sprawa do dyskusji.
Dziś po 15 latach od emisji tego filmu moja wiedza na temat szkodliwości masztu na otoczenie jest większa niż była wtedy.Dzisiaj nie jestem taki pewny, czy maszt radiowy w Konstantynowie nie stanowił zagrożenia dla okolicznych mieszkańców, bo skoro sporo ludzi choruje lub nawet nie żyje z obsługi radiostacji , to coś musi być nie tak. Pan Grzelak nigdy na ten temat, i ja go rozumiem nie wspomniał o tym . Jedyne co często powtarzał jest to, ze fale długie są najmniej szkodliwe na organizm człowieka. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ